Zavrieť

Porady

vlastnici

Dobry den.
Dnes som nasla tuto poradu a velmi som sa potesila.Verim,ze mi budete vediet poradit ako pokracovat a postupovat v nasom asi ojedinelom probleme.Sme vlastnici bytov 4 vchody, to je asi 60 bytov a patria nam tiez nebytove priestory,s ktorych mame celkom pekny prijem. Jedna sa o to,ze ludia vo vybore nejednaju ferovo a vzdy nas vchod vo vsetkom prehlasuju,cize nieje mozne uz niekolko rokov normalne ludsky spolu vychadzat. Vzdy maju viac hlasov ako my a tak len ticho trpime. Vazne sa zaoberame otazkou odclenit sa a existovat ako samostatny vchod.Vsetci susedia z nasho vchodu dobre vychadzame a nikto uz nechce prezivat zbytocne stresy.Nevieme ako zacat postupovat a kam sa obratit. Chceme sa odclenit ,zmenit spravcu a zalozit spolocenstvo. A aby to bolo zaujimavejsie,treba dodat, ze ludia z nasho vchodu suhlasia s osamostatnenim, ale dalsie 3 vchody nas nechcu pustit.Poradite mi ako v takomto pripade postupovat? Dakujem a prajem vam pekny den.
zuzana
Usporiadat
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Pokiaľ ste vchody so samostatným popisným číslom nevidím dôvod, aby ste sa neodčlenili pokiaľ nie ste spokojní so súčasným fungovaním v SVB. Ak by boli problémy s meračmi, stále sa dá namontovať ak nie fakturačné tak aspoň pomerové meranie. Len treba nájsť správneho človeka, ktorý Vám toto k správnemu funovaniu v SVB bude zabezpečovať.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

V konečnom dôsledku by to malo byť ošetrené aj v zmluve /dodatku/. Či vôbec môže dôjsť k rozdeleniu. Je tam pojednávané či môže a ak za akých podmienok. Samozrejme záleží na tom ako sú ošetrené merania a ostatné technické vybavenie. Záleží na reálnej skutkovej podstate. Takže treba hlavne toto ošetriť a prečítať. Môžeme tu polemizovať v teoretickej rovine, ale realita je dôležitá.
0 0
fancovicova z fancovicova z

fancovicova z je offline (nepripojený) fancovicova z

dakujem vam pekne za vsetky prispevky,som naozaj rada,ze taketo cosi existuje. A teraz dalej. Sme vchod so samostatnymi meracmi aj popisnymi cislami. Uz ked sme isli do vlastnictva mali sme fungovat ako jeden vchod,lenze k nam patrili 3 nebytove priestory,tak nas nejako velmi chceli a sme vsetci spolu. Lenze ked sa nieco robi na nas sa nedostava. Vo vybore su same hadky a nikto od nas uz jednoducho nema odvahu s nimi jednat.Zlomi sa nam kluc vo dverach,domovnicka ziada vymenu vlozky a hned je sfuknuta,ze sme problemovy vchod...to ako pikoska.Okna sme mali rozbite viac ako dva roky a nic.Tri vchody maju urobenu fasadu a my stale nie,lebo uz treba robit elektrinu,ale postup
bol dohodnuty inak.ok. Elektrina je problem,ale akosi ani to nerobia.Ludia vo vybore maju napoleonsky chorobu a ostatni drzte hubu. Za vsetkym su dobre ksefty atd. Prijem len z nebytovych priestorov mame asi 800 000 a plus z bytov. Myslim,ze sa s toho da existovat. A to je vsetko debata na dlhsie. Len potrebujem vediet,ci je firma,ktora by si toto cele zobrala a
poriesila vec v nasom mene. Uz pred par rokmi sme sa chceli odclenit a chodili sme koli tomu na Druzstvo,ktore nas doteraz spravuje,ale nepochodili sme "lebo nam povedali,ze to je vela roboty bla,bla a bola tam dobra tlacenka aby nam to neurobili lebo zase nase paky zohrali rolu ako nas chcu. A preco nie? To je stale 3>1. Vidim,ze ste zbehli vo veciach,tak mi prosim poradte ako postupovat a zoberiem vas na pivo.Vo vchode mame dost starsich ludi a dalsia skupina uz z toho bl...A ja som zacala hladat pomoc.Verim,ze sa to da riesit. Dakujem zu.
0 0
fancovicova z fancovicova z

fancovicova z je offline (nepripojený) fancovicova z

Aby som upresnila moje udaje- som z Bratislavy.Zatial ako som sa docitala( (ze som mlada) nemozem odpovedat sukromnou spravou.Pekny a slnecny
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Ak nemôžete dosiahnuť odsúhlasenie potrebných prác pre Váš vchod,treba navrhnúť členený FO,t.z. že do fondu môžete prispievť rovnakou sumou,ale podľa vášho usúdenia si vyčlenite určitú sumu pre práce týkajúce sa jednotlivých vchodov,ostatné peniaze zostanú na spoločnom FO pre opravy spoločných častí a spoločných zariadení domu. V tomto prípade je potrebné presné špecifikovanie v zmluve, čo je spoločné a čo sa bude financovať z deleného FO pre jednotlivé vchody. Všetko ale závisí od vlastníkov.Hlavne,či zostávajúce 3 vchody budú súhlasiť s takýmto členením.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Áno, záleží o dohode. Ale sú aj SVB po vchodoch. Je to všetko na dohode. Dá sa čerpať FPOU po vchodom, aj tu sú takí čo to tak robia. Najskôr treba pozrieť tú zmluvu k SVB /alebo dodatok/.
0 0
hasta hasta

hasta je offline (nepripojený) hasta

lubica_02 Pozri príspevok
Ak nemôžete dosiahnuť odsúhlasenie potrebných prác pre Váš vchod,treba navrhnúť členený FO,t.z. že do fondu môžete prispievť rovnakou sumou,ale podľa vášho usúdenia si vyčlenite určitú sumu pre práce týkajúce sa jednotlivých vchodov,ostatné peniaze zostanú na spoločnom FO pre opravy spoločných častí a spoločných zariadení domu. V tomto prípade je potrebné presné špecifikovanie v zmluve, čo je spoločné a čo sa bude financovať z deleného FO pre jednotlivé vchody. Všetko ale závisí od vlastníkov.Hlavne,či zostávajúce 3 vchody budú súhlasiť s takýmto členením.
to co navrhujes sa neda urobit, lebo to zákon o bytoch neumožňuje.
0 0
fancovicova z fancovicova z

fancovicova z je offline (nepripojený) fancovicova z

Skusali sme mat aj cleneny FO,ale nepochodili sme,neodsuhlasili nam to
0 0
fancovicova z fancovicova z

fancovicova z je offline (nepripojený) fancovicova z

nechcu nas pustit za ziadnu cenu,lebo sme bohati a co z toho?
vytah budeme mat asi za 10 rokov,pokial sa na nas ujde.uver ktory by sme mohli hravo spolu splacat si nezoberieme,lebo to je"blbost",my sa predsa nebudeme zadlzovat,lebo si nasetrime (taketo mame reakcie v nasom vedeni)
zatial nam stari ludia musia slapat na stvrte poschodie pesi.Tomuto sa povie
socialne citenie.A pritom neviem,ci ma niekto v Ba viac penazi z najmov nez my.Vsetci starneme
0 0
ebenova@zoznam.sk ebenova@zoznam.sk

ebenova@zoznam.sk je offline (nepripojený) ebenova@zoznam.sk

Ak môžem poradiť, tak jedine sa da odčleniť na bežnom účte iba Vaša čiastka ktorú vkladate do fondu prevádzky, údržby a opráv, ak sa najde voľa ostatných členov SVB a Vás neprehlasujú, že s tým súhlasia.

V zmysle zákona č.182/1993 Z.z. v znení neskorších predpisov a noviel jeden bytový dom ako celok je iba jedno spoločenstvo. Nie je možne sa odčleniť ako samostatné spoločenstvo tak, že v ňom budú dva spoločenstva.

V zmysle §7 zákona č.182/1993 Z.z.ods.2 posledná veta: Spoločenstvo môžu založiť aj vlastnici bytov a nebytových priestorov viacerých domov.
To je ale ak viaceré domi sa združujú do jedného spoločenstva.
Naposledy upravil ebenova@zoznam.sk : 17.05.07 at 10:39
0 0
fancovicova z fancovicova z

fancovicova z je offline (nepripojený) fancovicova z

to ano,viacere domceky sa mozu zlucit,ale dom,ktory ma 4 vchody sa nemoze
podelit. O com to je?
0 0
fancovicova z fancovicova z

fancovicova z je offline (nepripojený) fancovicova z

Nie je pravda,ze suhlasim iba s tym co chcem pocut.Pocuvam a citam si rady od Vas vsetkych a znovu za ne vrele dakujem.Som si vedoma,ze to je divoka hra a preto som sa na poradu obratila.A ja asi hovorim taliansky.My nemame zalozene spolocenstvo,sme vlastnici a spravuje nas druzstvo.Preto uvazujeme o tom ako sa da osamostatnit a chceme zalozit spolocenstvo.Potrebujem si pozistovat udaje,ktore ste mi poradili.Zila som donedavna v zahranici a preto som tu z toho jelen(asi si to o mne myslite vsetci) a neviem co mam kde pytat atd. Vonku to fungovalo inak a neexistovalo to co sa deje tu. Ak to inak
nepojde,musim sa vzdat a prizerat sa tak ako vsetci ostatni a len si priat aby
viac nikto neprezival to co je u nas 3>1. Mozno je to o tom aby sme sluzili
ako vystraha pekny podvecer
0 0
fancovicova z fancovicova z

fancovicova z je offline (nepripojený) fancovicova z

som rada ze ste
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ostatní nechcú založiť SVB? Chcú ostať pod pôvodným správcom? Ideálne by bolo keby ste založili SVB ako celok.
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

fancovicova z Pozri príspevok
dakujem vam pekne za vsetky prispevky,som naozaj rada,ze taketo cosi existuje. A teraz dalej. Sme vchod so samostatnymi meracmi aj popisnymi cislami. Uz ked sme isli do vlastnictva mali sme fungovat ako jeden vchod,lenze k nam patrili 3 nebytove priestory,tak nas nejako velmi chceli a sme vsetci spolu. Lenze ked sa nieco robi na nas sa nedostava. Vo vybore su same hadky a nikto od nas uz jednoducho nema odvahu s nimi jednat.Zlomi sa nam kluc vo dverach,domovnicka ziada vymenu vlozky a hned je sfuknuta,ze sme problemovy vchod...to ako pikoska.Okna sme mali rozbite viac ako dva roky a nic.Tri vchody maju urobenu fasadu a my stale nie,lebo uz treba robit elektrinu,ale pos
bol dohodnuty inak.ok. Elektrina je problem,ale akosi ani to nerobia.Ludia vo vybore maju napoleonsky chorobu a ostatni drzte hubu. Za vsetkym su dobre ksefty atd. Prijem len z nebytovych priestorov mame asi 800 000 a plus z bytov. Myslim,ze sa s toho da existovat. A to je vsetko debata na dlhsie. Len potrebujem vediet,ci je firma,ktora by si toto cele zobrala a
poriesila vec v nasom mene. Uz pred par rokmi sme sa chceli odclenit a chodili sme koli tomu na Druzstvo,ktore nas doteraz spravuje,ale nepochodili sme "lebo nam povedali,ze to je vela roboty bla,bla a bola tam dobra tlacenka aby nam to neurobili lebo zase nase paky zohrali rolu ako nas chcu. A preco nie? To je stale 3>1. Vidim,ze ste zbehli vo veciach,tak mi prosim poradte ako postupovat a zoberiem vas na pivo.Vo vchode mame dost starsich ludi a dalsia skupina uz z toho bl...A ja som zacala hladat pomoc.Verim,ze sa to da riesit. Dakujem zu.
Podľa mňa by ste sa mali pokúsiť na katastri odčleniť od terajšieho objektu a tak si vytvoriť SVB. Neviem to určite, ale zdá sa mi (na 80%) že v súčasnej dobe to sa už dá (rozdeliť nehnuteľnosť,musia byť však najmenej tri byty). Začať by ste mali tak, že by ste sa skontaktovali so znalcom, ktorý vám prípravi podklady pre zápis do katastra a prípadne aj poradí ako na to.
P.S. Podľa toho čo píšeš, tak ste vlastne takým slovenským Irakom pre vašich susedov.
Naposledy upravil Julian : 17.05.07 at 19:47
0 0
fancovicova z fancovicova z

fancovicova z je offline (nepripojený) fancovicova z

Vsetci su pod nadvladou nasich dovernicok,teda 3 vchody.A tiez uvazujeme o tom katastri a preto to chceme zadat novemu spravcovi,ktory by to zvladol. A uz sa nam to pekne sklada.
0 0
fancovicova z fancovicova z

fancovicova z je offline (nepripojený) fancovicova z

Ludia su nevedomi a slepo dvoveruju,hlavne ked sa na nich usmievaju a povedia im,ze to inak nejde a takto je to najlepsie.A ked na vas vytasia este
nejaky zakon-tak potom uz je to uplne doveryhodne.
0 0
fancovicova z fancovicova z

fancovicova z je offline (nepripojený) fancovicova z

naco by nieco chceli menit a zakladat,ked sa im prizvukuje ze je to tak super.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

hasta Pozri príspevok
to co navrhujes sa neda urobit, lebo to zákon o bytoch neumožňuje.
Práveže to zákon umožňujeAk budem mať čas vyhľadám .U nás to viac domov využíva,ale je s tým väčšia ekonomická práca.
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

fancovicova z Pozri príspevok
Vsetci su pod nadvladou nasich dovernicok,teda 3 vchody.A tiez uvazujeme o tom katastri a preto to chceme zadat novemu spravcovi,ktory by to zvladol. A uz sa nam to pekne sklada.
Ale zmenu správcu budú musieť schváliť aj vaši susedia od vedľa a myslíš že budú ochotní? Niekto z vás by sa mal toho chopiť, dať mu splnomocnenie konať vo vašom mene a ten by mal začať u toho znalca, alebo poveriť skôr právnika ako snívať o nejakom správcovi, ktorí by to zvládol.
V Zákone 182/1993 v § 7c a 7d figurujú termíny rozdelenia spoločenstva, takže určite sa to v praxi dá rozdeliť, len spôsob si musíte nájsť. Dneska sa prijala novelizácia tohto zákona, takže chvíľu by ste mali počkať na jeho nové znenie, aby ste nerobili zbytočné kroky.
Naposledy upravil Julian : 17.05.07 at 20:15
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať